وبلاگ نویسی – ابزار جامع برای جذب بازدید وب سایت و سئو | بلاگ

وبلاگ نویسی – ابزار جامع برای جذب بازدید وب سایت و سئو

ساخت وبلاگ

وبلاگ, نویسی,  راهنمای جامع نام این محتوای 5 بخشی سایت ماست که به مباحثی مانند  چرا وبلاگ,؟  تنظیم یک وبلاگ, جدید –  درباره چه چیزی باید بلاگ کنید؟ –  تحقیق در مورد کلید واژه – از کجا الهام می گیرید برای پست های خود؟ – نحوه نوشتن یک پست وبلاگ, با کیفیت بالا –  محتوای اصلی –  محتوای قابل خواندن – نکات عملی در مورد چگونگی نوشتن پست های جالب در وبلاگ, – بهینه سازی پست های وبلاگ, برای موتورهای جستجو – درگیری وبلاگ, –  بازاریابی وبلاگ, خود – رسانه ها و خبرنامه های اجتماعی –  کسب درآمد از وبلاگ, خود – حفظ وبلاگ,  ساختار سایت یک وبلاگ در حال رشد – برنامه ریزی محتوا برای یک وبلاگ در حال رشد اطلاعاتی را ارائه میکند.

لطفا تا انتهای بخش دوم این محتوا با ما همراه باشید

دوشنبه – ۱۳ آبان ۱۳۹۸ – Monday – 2019 04 November

 

Avatar of Marieke van de Rakt

معرفی وبلاگ نویس بزرگ – خانم ماریکه وان دو راکت

Marieke van de Rakt بنیانگذار آکادمی Yoast و مدیرعامل Yoast است.
مباحث مورد علاقه سئو وی عبارتند از وبلاگ نویسی,، تولید محتوا ویژه سئو و ساختار سایت.

 

 

 

نوشتن پست های وبلاگ می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. اما برای برخی از شما ، همین سرگرمی می تواند یک چالش نیز باشد.

درباره چه چیزی باید بنویسی,د؟

  • اگر از الهام در زمینه ای که تمایل به نوشتن محتوا دارید (inspiration) خارج شوید چه می کنید؟
  • چگونه می توانید در پست های وبلاگ خود مشارکت (engagement) جذب کنید؟
  • و چگونه وبلاگ خود را بازاریابی و کسب درآمد می کنید؟

این محتوای 2 بخشی همه چیزهایی را که باید در مورد وبلاگ نویسی, بدانید را در بر می گیرد.

 

چرا وبلاگ؟

اگر وب سایت از هر نوع دارید ، حداقل باید گاه به گاه به وبلاگ بپردازید. وبلاگ نویسی, بهترین کاری است که می توانید برای بهینه سازی در موتورهای جستجو یا همان سئو انجام دهید و یک ابزار, ارزشمند بازاریابی است. به علاوه البته ، این کار برای شما می تواند بسیار سرگرم کننده نیز باشد!

 

استفاده از این تکنیک برای بهینه سازی در موتورهای جستجو یا همان سئو

افزودن مطالب به طور منظم باید بخشی از هر استراتژی پایدار بهینه سازی در موتورهای جستجو یا همان سئو باشد. وبلاگ نویسی, این امکان را به شما می دهد تا برای کلمات کلیدی جدید رتبه بندی کنید و برای کسانی که در جستجوی مطالب شما هستند، وب سایت خود را رتبه بندی کنید. اگر مرتباً وبلاگ نویسی, کنید ، Google سایت شما را فعال ، زنده و مرتبط می بیند – و این قطعاً به رتبه بندی کلی شما کمک می کند.

یک ابزار, بازاریابی

این تکنیک ابزار,ی عالی برای بازاریابی برای هر وب سایت است. شما می توانید از این تکنیک استفاده کنید تا به خوانندگان خود در مورد مارک ، محصولات خود و شاید حتی در مورد خودتان (برند سازی شخصی یا سازمانی) بگویید. حفظ یک وبلاگ همچنین به خوانندگان شما امکان می دهد تا با مارک و محصولات شما بهتر آشنا شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخش دوم این محتوا را نیز مطاله کنید

ایجاد یک وبلاگ جدید

اگر تازه وبلاگ جدید را شروع کرده اید ، قبل از شروع کار مقدماتی را انجام می دهد. مدتی راجع به موقعیت مناسب یا جایگاه (niche) سایت یا وبلاگ خود و انجام برخی تحقیقات مناسب در مورد کلید واژه ها وقت بگذارید و فراموش نکنید که وبلاگ خود را به روشی هوشمندانه تنظیم کنید.

اگر قبل از شروع نوشتن فکر کنید که چگونه می خواهید وبلاگ خود را با برنامه ریزی کامل راه‌اندازی کنید ، بعداً کارهای زیادی برای شما صرفه جویی خواهد شد.

نحوه شروع یک وبلاگ

درباره چه چیزی باید بلاگ کنید؟

شما نمی توانید بدون ایده وبلاگ نویسی, کنید! و به تعداد زیادی از ایده های جدید و مردم  پسند (یوزر فرندلی یا به انگلسی User-Friendly) برای حفظ یک وبلاگ موفق نیاز دارید. اما از کجا به دنبال الهام میگردید؟

تحقیق در مورد کلید واژه

قبل از شروع نوشتن مطالب خود باید تصمیم بگیرید که کدام کلید واژه ها (کی ورد یا به انگلسی keyword) مورد نظر را پیدا کنید. برای تصمیم گیری در مورد کلید واژه ها، باید تیترهای جستجوی مخاطبین خود را پیدا کنید و هنگام تحقیق برای نوع موضوعات محتواهای خود، متوجه شوید که مخاطبین شما از چه کلماتی برای جستجوی موارد مشابه خدمات یا محصولات یا موضوع وبلاگ شما استفاده می کنند.

وقتی می نویسی,د ، از این اصطلاحات دقیق در محتوای خود استفاده خواهید کرد تا مطمئن شوید که وبلاگ یا سایت شما شروع به رتبه بندی (search-engine-rankings) برای نزدیک شدن به کلید واژه های جستجوی آنها می کنید. تحقیق در مورد کلمات کلیدی اولین قدم برای نگارش متن با هدف بهینه سازی در موتورهای جستجو و بخش اساسی هر استراتژی موفق سئو وب سایت است.

لطفا در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید

 

 

تحقیقات کلید واژه: راهنمای جامع

اگر تحقیقات کلمات کلیدی خود را به درستی انجام داده اید ، با نوشتن لیست طولانی از کلمات کلیدی برای نوشتن محتواهای خود در مبحث سئو وب سایت به نتیجه می رسید. در وبلاگ نویسی, تنها یک کلمه کلیدی هنوز موضوعی صحیحی برای یک محتوا نیست. برای نوشتن یک پست وبلاگ مناسب ، به یک کلمه کلیدی و همچنین به یک زاویه یا یک نگرش خاص در اطراف یک کلمه کلیدی و تشخیص سرتیتر های اچ های 3 تا 6 نیاز خواهید داشت.

از کجا الهام می گیرید برای پست های خود؟

رویدادهای جاری ، کارهای شخصی شما و نظرات خوانندگانتان فقط راه هایی هستند که می توانید برای پست های جدید وبلاگ الهام بگیرید. مطالعه زیاد نیز (در حوزه ی موضوع اصلی وبلاگ) ایده خوبی برای یافتن الهام است. برای این منظور مجلات ، روزنامه ها و وبلاگ های دیگر را نیز بخوانید.

ارائه یک پیشنهاد کارآمد:

لیستی از ایده های پست های جدید وبلاگ را در تلفن همراه خود نگه دارید. وقتی حداقل انتظار آن را دارید ، الهام می گیرد.

نحوه نوشتن یک پست وبلاگ با کیفیت بالا

نوشتن به مهارتهایی نیاز دارد – برای بعضی از مخاطبین دشوارتر از دیگران است. ما نکاتی را به شما می گوییم تا بعداً نوشتن برای شما آسانتر شود ، اما ابتدا در مورد دو جنبه مهم از ارسال های وبلاگ با کیفیت بالا بحث خواهیم کرد:

  1. اصالت
  2. و خوانایی

 

محتوای اصلی

پست های وبلاگ شما باید همیشه تازه ، جدید و اصلی باشد. هرکدام باید با تمام پستها و مقالات وبلاگ دیگری که درباره همان موضوعی در حال حاضر در وب هستند ، به اندازه کافی متفاوت باشد و موضوع آن باید چیزی باشد که مخاطبین بخواهند آن را بخوانند.

اگر اهل مطالعه رفرنس های انگلیسی هستید این مقاله را نیز از دست ندهید:

 

 

محتوای قابل خواندن

بعد از اینکه پستی با محتوای اصلی نوشتید ، باید اطمینان حاصل کنید که مقاله شما به راحتی قابل خواندن است. در وبلاگ نویسی خوانایی محتواها برای مخاطبان شما بسیار مهم است. اگر متن شما به خوبی ساختار یافته و به وضوح نوشته شده باشد ، مخاطبین پیام شما را خواهند فهمید ، اما خوانایی برای سئو وب سایت نیز بسیار مهم است. نه تنها مردم متن شما را می خوانند ، بلکه گوگل نیز چنین می کند.

اگر پست شما به راحتی قابل خواندن باشد ، با یک ساختار واضح (a clear structure) با زیرنویس ها (subheadings) و پاراگراف های منطقی (logical paragraphs) ، احتمالاً در موتورهای جستجو نیز رتبه بالاتری داشته باشد.

بلاگ نویسی در سئو وب سایت

بلاگ نویسی در سئو وب سایت

نکات عملی در مورد نحوه نوشتن وبلاگ عالی

قبل از نوشتن فکر کنید

قبل از شروع ، کمی وقت بگذارید تا در مورد آنچه می خواهید بنویسید فکر کنید. مخاطب شما کیست و می خواهید به آنها بگویید؟ بعد از خواندن پست وبلاگ شما چه می خواهید که آنها بدانند / درک کنند یا انجام دهند؟ شما می خواهید در پست وبلاگ خود به چه موضوعاتی بپردازید و به چه ترتیب؟ پاسخ دادن به این سؤالات قبل از نوشتن به شما در نوشتن مقالات بهتر کمک خواهد کرد.

 

وبلاگ نویسی مبارک!
به وبلاگ نویسی علاقه دارید؟ محتواهای بعدی ما را از کارولین را در این وب سایت مارکتینگ دیجیتال پلن دنبال کنید ، او مرتباً در مورد چالش ها و موفقیت های خود به عنوان یک وبلاگ نویس می نویسد و ما تمام نوشته های او را برای شما ترجمه و ارائه خواهیم کرد.

 

لطفا بخش دوم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید:

تکنیک های نوین هدفمند کردن یک وبلاگ در راستای سئو یا دیجیتال مارکتینگ

 

 

منابع و مواخذ این محتوا:

 

Freelance Inspirational & Motivational Writer for Blog

What are Keywords?

7 Great Content Engagement Hacks to Boost Your Results

THE 11 STEP ULTIMATE GUIDE: HOW TO BUILD A NICHE WEBSITE THAT CAN MAKE $2,985 A MONTH

Search Engine Ranking and Visibility

Writing Paragraphs: Separating Ideas and Shaping Content

The headline has grabbed your reader’s attention.

What is Website Engagement? Why is it important for online business?

Bookmark(0)

بلاگ نویسیتولید محتواسئو محتواسئو وب سایت

شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ...
ما را در سایت شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت: 2:41