چگونه به درستی صفحه را از سایت خود حذف کنید | بلاگ

چگونه به درستی صفحه را از سایت خود حذف کنید

ساخت وبلاگ

حذف صفحه سایت به صورت تکنیکی و صحیح ساده نیست. یکی از نکته های مهم در سئو وب سایت همین نکته است. باید تک تک لینک ها به صورت های موقت یا دائمی تغییر کنند. در این مقاله در این مبحث سخن خواهیم گفت. لطفا با ما همراه باشید.

دوشنبه – ۲۰ آبان ۱۳۹۸ 

نویسنده اصلی این مقاله: جوست د والک (Joost de Valk)
Joost de Valk بنیانگذار و مدیر ارشد محصولات Yoast است. او یک بازاریاب دیجیتال ، توسعه دهنده و توسعه دهنده منبع آزاد (Open Source fanatic) است.

سئو وب سایت و یک آسیب جدی

هر وقت یک صفحه یا پست را از سایت خود حذف می کنید، یک یا چند آدرس اینترنتی را نیز حذف می کنید! این آدرس قدیمی هنگام بازدید، معمولاً یک خطای 404 پیدا نشد (404 not found) را برمی گرداند. این پیام بهترین کار برای Google یا کاربران شما (جهت سئو سایت) نیست.

اگر قبلا محتوای مربوط به سئو وب سایت (SEO) چیست را مطالعه نکردید، حتما به شما توصیه میکنیم آن را مطالعه نمایید.

هدف پیام 404

آیا این پیام همان چیزی است که شما واقعاً می خواستید اتفاق بیفتد؟ شما می توانید آن صفحه حذف شده را به صفحه دیگری تغییر مسیر دهید ، یا شاید – اگر واقعاً می خواهید محتوای سایت شما حذف شود – ارائه یک هدر 410 در واقع ایده ای بهتر خواهد بود. در این محتوا گزینه های شما و نحوه اجرای آنها توضیح داده شده است.

پیشنهاد یوآست برای شما

آیا می دانید Yoast SEO Premium یک مدیر تغییر مسیر عالی دارد که تغییر مسیر ارسال های حذف شده را به یک نسیم تبدیل می کند؟ آن را امتحان کنید!

صفحه را به طور کامل تغییر دهید یا حذف کنید؟

اولین چیزی که شما باید بررسی کنید این است که آیا معادل محتوای حذف شده در سایت شما هست یا خیر!

لطفا به این روش فکر کنید: 

اگر من روی پیوند به صفحه حذف شده کلیک کردم ، آیا صفحه دیگری در سایت شما وجود دارد که اطلاعات مورد نظر من را به من ارائه دهد؟ اگر موضوع محتوای در حال حذف، در بعضی از محتواهای دیگر سایت وجود دارد، باید آدرس حذف شده را به صفحه جایگزین هدایت کنید.

به طور کلی ، به شما توصیه می کنم صفحه را تغییر مسیر دهید حتی اگر تعداد انگشت شماری از بازدید کنندگان از آن بهره مند شوند.

استدلال ساده است: اگر همه بازدید کنندگان صفحه “محتوای یافت نشد” سایت شما را ترک کنند، این اقدام برای سئوی شما عالی نیست …

تغییر مسیر ایجاد کنید

چندین نوع تغییر مسیر وجود دارد، اما تغییر مسیر 301 (301 redirect) چیزی است که به عنوان تغییر مسیر دائمی (permanent redirect) خوانده می شود و این همان چیزی است که باید هنگام هدایت آن آدرس حذف شده صفحه به آدرس دیگر از آن استفاده کنید.

مفهوم ریدایرکت 301

استفاده از یک تغییر مسیر 301 بدان معنی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو مقدار لینک آدرس قدیمی را به آدرسی که بازدید کنندگان خود را به آنها هدایت کرده اید اختصاص می دهند.

حذف محتوای کامل

اگر واقعاً هیچ صفحه جایگزینی در سایت شما با اطلاعات صفحه قدیمی وجود ندارد، باید از خود بپرسید که آیا بهتر است آن را حذف کنید یا آن را نگه دارید و در عوض آن را بهبود بخشید. اما اگر کاملاً مطمئن هستید که می خواهید آن را حذف کنید ، حتماً هدر HTTP مناسب را ارسال کنید: یک هدر محتوای 410

404 و 410 هدر HTTP

تفاوت بین هدر 404 و 410 بسیار ساده است:

  • 404 به معنای “محتوای یافت نشد”
  • 410 به معنای “محتوای حذف شده”

است و بنابراین خاص تر است.

اگر یک آدرس 410 را برگردانید، گوگل مطمئناً احساس میکند که آدرس را به طور هدفمند (با هدف سئو سیاه) حذف کرده اید و به امتیاز سئوی شما نمره ی منفی میدهد، بنابراین باید آن آدرس را خیلی زود از فهرست سایت خود حذف کنید.

افزونه Yoast SEO Premium و تغییر مسیر ها

افزونه Yoast SEO Premium برای وردپرس ماژول تغییر مسیر دارد که به شما امکان می دهد 410 هدر تنظیم کنید. مدیر تغییر مسیر (بخش redirect manager در این افزونه) ابزاری مناسب برای کار با تغییر مسیرهاست ، به طور خودکار از شما می پرسد که هنگام پاک کردن یا تغییر مجدد پیوند، می خواهید با یک آدرس چه کاری انجام دهید؟ البته می توانید هر نوع تغییر مسیر را تنظیم کنید.

مسئله ریدایرکت 410

مشکلی در ارائه سرصفحات حذف شده 410 محتوا این است که واحد پشتیبانی Google یا Google’s support از آن ناقص است. مطمئناً صفحات سرویس دهنده 410 را از فهرست آن سریعتر حذف می کند، اما کنسول جستجوی Google 410 را تحت خطاهای خزیدن “یافت نشد” گزارش می دهد، دقیقاً مانند 404. ما (تیم نویسنده مقاله در مجموعه یوآست) چندین بار از این موضوع به Google شکایت کردیم ، اما متأسفانه هنوز آنها این مشکل را حل نکردند.

استراتژی حذف صفحه و نحوه انتخاب ریدایرکت های صحیح

استراتژی حذف صفحه و نحوه انتخاب ریدایرکت های صحیح

 

آسیب در هنگام حذف یک صفحه

هنگامی که یک یا چند پست یا صفحه را از سایت خود حذف می کنید ، اغلب خسارت جدی به سایت (و سئوی آن) وارد می شود. فرض کنید همه پست های سایت خود را حذف کرده اید که دارای برچسب مشخصی هستند. این برچسب اکنون خالی است، آدرس بایگانی آن نیز 404 خواهد بود!

حتی اگر به تمام URL های پستهایی که به درستی, حذف کرده اید (با تغییر مسیر 410 آنها) رسیدگی کنید، بایگانی برچسب هنوز 404 را ارائه می دهد، بنابراین باید حتماً اطمینان حاصل کنید که با آن URL نیز سر و کار داشته باشید.

حتی اگر شما تمام پست ها را با یک برچسب حذف نکردید، بایگانی برچسب اکنون به جای 12 پست، 5 می تواند داشته باشد. اگر در هر صفحه 10 پست در بایگانی خود نمایش دهید، صفحه 2 آن بایگانی دیگر وجود نخواهد داشت و به این ترتیب یک خطای 404 ارائه می دهید.

اینها بزرگترین مشکلات جهان نیستند که در صورت حذف یک یا دو پست به آن برخورد می کنید، اما اگر در سایت خود با یک مشکل Google Panda سر و کار دارید و به دلیل حذف بسیاری از محتوای ضعیف و ایجاد ارور 404 زیادی از این دست) پاندار می تواند سایت شما را به جایگاهی حتی پایین تر از جایگاه فعلی نزول دهد، بنابراین با مراقبت ادامه دهید!

منابع و مواخذ:

yoast.com big shout out open source

moz.com learn seo redirection

Why you should buy Yoast SEO Premium

Bookmark(0)

شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ...
ما را در سایت شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت: 2:41