شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ : بدون عنوان | بلاگ

شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ : بدون عنوان

ساخت وبلاگ

آموزش سئو وب سایت و ارائه آخرین قوانین سئو در سال 2019

نوامبر 7, 2019

مدیر سایت

سئو - بهینه سازی سایت در موتور های جستجو

بدون دیدگاه

آموزش سئو وب سایت و ارائه آخرین قوانین سئو در سال 2019 موضوع این محتوا است. تلاش داریم تا به صورت خلاصه قوانین بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو را شامل حداقل و حداکثر کلمات اصلی و کلیدی متن، نقش کلمه کلیدی در URL و نیز تیتر های متن (H1 to H6) ، تیتر صفحه و متا دیسکریپشن و غیره اطلاعات معتبری را خدمت شما ارائه کنیم.

در این محتوا مهمترین نکته های سئوی محتوا را بر اساس مراجع بزرگ ِ سئوی سایت همچون وبلاگ رسمی گوگل ارائه نموده ایم !!

1- حداقل تعداد کلمات اصلی

میزان کلمات اصلی یک محتوا، ویژه ی سئوی سایت و مورد تایید موتور های جستجو مانند گوگل باید دارای حداقل “300 کلمه اصلی” باشد. یعنی در صورتی که تعداد حروف اضافه و غیر اصلی را نیز حساب کنیم می بایست هر متن حداقل دارای حدود 400 تا 450 کلمه باشد.

2- حداکثر تعداد کلمات اصلی

حداکثر تعداد کلمات متن را هم بهتر است “600 کلمه اصلی” در نظر بگیریم. زیرا اولا مطالعه ی محتوای طولانی تر ممکن است از حوصله مخاطب خارج باشد؛ و دوم اینکه برای سئو وب سایت بهتر است بجای یک محتوا، دو محتوا در سایت قرار دهید. لذا اگر برای مثال محتوای 1600 کلمه ای تهیه کرده ایم، آن را به دو بخش تقسیم کرده و در سایت قرار دهید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که محتواهای دارای بیش از 1000 کلمه از اعتبار بیشتری نزد گوگل برخوردارند. اما فقط در صورتی که رقابت در کلمه ی کلیدی شما بی نهایت فشرده است این ریسک را بپذیرید که اینچنین محتواهای در سایت قرار دهید. تولید محتوا با محتوای بیش از 1000 کلمه نیاز به تخصص هایی برای تولید محتوا دارد که در توان هر شخصی نیست.

3- کلمه کلیدی ِ ” focus keyword” متن

برای متن خود یک کلمه کلیدی “focus keyword” تعیین کنید. این کلمه کلیدی ِ باید کلمه ای تاثیر گذار در سئوی سایت باشد که مخاطب آن را در موتورهای جستجو، جستجو میکند نه آن چیزی که شما در ذهن داشته و آن را از مرجعی به نام گوگل ترند (Google trends) میتوان دریافت کرده باشید.

اگر حوصله مطالعه رفرنس های انگلیسی رو دارید حتما بهتون توصیه میکنم این محتوای یوآست رو از دست ندین:

 

 

 

4- کلمه کلیدی در آدرس صفحه (URL)

کلمه کلیدی شما باید در “آدرس صفحه” (URL) قید شود. همچنین پس از آن می توانید جهت تقویت بیشتر ِ سئوی سایت، کلمات کلیدی دوم (h2) خود را قرار دهید. این آدرس باید بین 35 تا 65 کاراکتر باشد.

5- عنوان ِ صفحه (page title)

عنوان ِ صفحه (page title) باید با کلمه کلیدی شما شروع شود. طول استاندارد تایتل صفحه حداکثر 65 کاراکتر است. پس از آن میتواند حداقل سه تا چهار کلمه کلیدی دوم مرتبط با موضوع سایت شما قرار بگیرد.

آموزش سئو وب سایت و 24 قانون 2019 آن

آموزش سئو وب سایت و 24 قانون 2019 آن

6- پاراگراف اول متن شما

پاراگراف اول شما مهمترین قسمت در سئوی سایت است. شما باید کلمه کلیدی اصلی خود را به همراه کلمات جانبی (h2) در آن قرار دهید.

7- میزان فراوانی کلمه کلیدی در متن

میزان فراوانی کلمه کلیدی ِ متن را حداقل 2.5% و حداکثر 4% در یک محتوا باشد. این قانون حتی در مورد مطالب زیر 300 کلمه نیز باید صدق کند. به یاد داشته باشیم که هر چه این میزان از حداقل آن افزایش یابد، از امتیاز سئو محتوای شما کسر خواهد شد.

8- رنگ و شکل کلمات کلیدی

رنگ و شکل کلمات کلیدی حتما باید هم برجسته (Bold) و هم ایتالیک (Italic) باشد. جهت تقویت بیشتر سئو سایت خود سایر کلمات مرتبط با کلمه کلیدی را نیز باید به همین سبک عمل کنید؛ حتی کلمات کلیدی که ای که برای شما اهمیت دارد و مرتبط با کلمه کلیدی است؛ مثلا کلمه کلیدی ما بازاریابی اینترنتی است و لذا کلماتی مانند اینترنت، وب سایت، فضای مجازی، دیجیتال، مارکتینگ، بازرگانی، مدیریت، خرید، فروش، و سایر کلمات مرتبط با بازاریابی اینترنتی نیز مشمول همین قانون هستند.

Does bold text really improve your search engine rankings?

9- فراوانی یک H1 در کل سایت

شما حق ندارید از یک کلمه کلیدی بیش از دو بار در سایت استفاده کنید. این بدان معناست که سئوی سایت میگوید شما موظف هستید کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کرده و پس از دو محتوا در وب سایتتان، در مورد آنها محتوا آماده کنید.

10-H3 تا H5

سر تیتر های ردیف 3 تا 5(H3 تا H5) را نیز جهت ِ بهینه سازی جایگاه سایت خود مشخص کنید؛ اچ ها سر تیتر های موضوعات هستند و حتما باید حاوی کلمه کلیدی شما یا موضوعات مرتبط با آن باشند! اچ ها را میتوان از آدرس Googl trends بدست آورید.

ما در تلاشیم تا در یک آموزش سئو وب سایت تمام قوانین سئو را بگنجانیم تا این برگه مرجعی باشد برای آخرین تغییرات سئو؛ ولی همان طور که میدانید محتوای هر صفحه محدودیت هایی نیز دارد. لذا در آینده این موضوع را با اضافه کردن لینک های محتویات جدید در زیر این متن ادامه خواهیم داد

لطفا با ما همراه باشید.

11- توضیحات ِمتا (Meta Description)

توضیحات ِ متا (متا دیسکریپشن Meta Description) را در تعداد حداکثر 156 حرف (character) تعیین کنید، تا موتور های جستجو بدانند زمان نمایش آدرس سئو سایت شما، کدام قسمت از متن را در موتور جستجوی خود نمایش دهند.

12- عنوان ِ سئو سایت (SEO title)

عنوان ِ سئو سایت (SEO title) را مشخص کنید؛ میزان این عنوان نیز دارای طول مشخص است و باید از 35 کاراکتر بیشتر و از 65 کاراکتر کمتر باشد! تلاش کنید تا h1 شما حتما در ابتدای عنوان سئوی شما گنجانده شود.

13- نحوه لینک داخلی (Internal linking)

از نظر موتور جستجو (www.google.com) ، بسیار خوشایند است که مخاطب چندین صفحه وب پیج (webpage) از وب سایت شما را مطالعه نماید. لذا شما باید کلمات کلیدی دوم و سوم سئوی سایت ِ خود را در داخل محتواهای متفاوت سایت به یکدیگر لینک داخلی (Internal linking) نمایید. دقت کنید که هرگز کلمات مشابه را به یکدیگر متصل نکنید زیرا امتیاز بهینه سازی سایت از آن دو صفحه  کسر خواهد شد. در صورتی که دو متن مشابه وجود داشت و یا کلمات مشابه در آدرس آنها وجود داشت، آنها را با کلماتی چون (( قسمت اول محتوا )) و (( قسمت آخر محتوا )) به یکدیگر متصل کنید تا از امتیاز سئوی سایت صفحات مشابه وب سایت ما چیزی کسر نگردد.

کانتنت مارکتینگ بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ

کانتنت مارکتینگ بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ

14- بزرگترین خطای نابخشودنی

هرگز ،هرگز، هرگز و هرگز کلمه ی کلیدی ِ اول سئو (H1) سایت خود را داخل سایت به صفحه ای که همان صفحه در آن کلمه کلیدی است یا حتی در آدرس صفحه به عنوان کلمه های کلیدی دوم مشخص شده وصل نکنید.

15- نحوه لینک دهی (Linking)

لینک دهی (Linking) به تمام لینک های داخل صفحه باید مستقیما به لینک واقعی (DoFollow) متصل باشد. هرگز سعی نکنید از مسیر های فرعی تلاش نمایید تا لینکی را به شکل غیر مستقیم یا غیر متصل (NoFollow) وضع نمایید تا بهترین شرایط سئو سایت را اعمال نمایید.

16-  ذکر مرجع محتوا (reference)

اگر می خواهید بهینه سازی سایت خود را با استحکام بیشتری بنا کنید، حتماً!  در انتهای متن سعی کنید حداقل 3 مرجع محتوا ارائه نمایید. سعی کنید معادل کلمات ِ مهم ِ  داخل پرانتز – که مسلماً آنها را بولد و ایتالیک نموده اید-  یک معادل انگلیسی درج کنید .سعی کنید کلمات کلیدی ِ مورد نظر را در گوگل جستجو، و مرجع محتوا (reference) را از سه لینک اول گوگل انتخاب کنید.

17-  نگارش علمی و ادبی

از نظر گوگل  اگر مخاطب شما پس از ورود به سایت شما  – پس از مدت زمانی کوتاه –  صفحه شما را ببندد، شما محتوای ارزشمندی نداشته اید؛ اما اگر محتوای خود را علمی و به زبان ساده وسلیس بیان کنید ، مخاطب از خواندن آن لذت برده و سایر متون سایت شما را نیز مطالعه نماید، و از سوی موتور های جستجو هم امتیاز بیشتری کسب میکنید.

18- اشتراک گذاری متن

محتواهای خود را سریعاً در شبکه های اجتماعی خود اشتراک گذاری کنید؛ زیرا در صورتی که شخصی از طریق خبر خوان (RSS)، محتوا شما را در سایت خود با تاریخی غیر واقعی و قدیمی تر از آن زمان منتشر نماید وخزنده ی وب (Web crawler) سایت آن شخص را پیش از شما جستجو نموده و محتوا را ثبت نمایند، سایت شما به عنوان سارق محتوا تعیین شده و امتیاز سئو ی سایت شما کسر خواهد شد.

 

19-تکثیر محتوا با هدف جذب مخاطب بیشتر

تلاش کنید تا سایر محیط های اینترنت مانند وبلاگ ها (Blogs) و فروم ها (Forums) و سوشالهایی که متعلق به شما نیست نیز به اشتراک گذاشته شود تا از این راه ها بازدید بیشتری به سایت خود جلب نمایید. این را بیاد داشته باشیم که معیار اصلی و نهایی و بنیادین سئوی سایت چیزی نیست جز میزان بازدید روزانه و نیز متوسط زمان و تعداد صفحات بازدید مخاطبین هر سایت!!!

 

20- توسعه محتوای به هم مرتبط

جهت تقویت سئوی سایت خود محتواهای مرتبط با محتوای اصلی سایت را نیز در نظر گرفته و در آن زمینه ها  تولید محتوا کنید. صرفاً محصول یا خدمات را هدف خود قرار ندهید. تلاش کنید تا بدانید که مخاطب اصلی شما در راستای استفاده از خدمات یا محصولات شما چه کلماتی را بیشتر جستجو نموده و شما نیز محتواهایی با مضمون همان کلمات تولید کرده و در سایت خود قرار دهید.

 

21- قراردادن تصویر در متن

قرار گرفتن تصاویر در متن علاوه بر زیبایی بصری، در مفهوم و قدرت اثر گذاری متن شما دخیل است و گوگل از همه ی ما میخواهد تا بعنوان تولید کننده محتوا در محتوای خود از تصویر استفاده کنیم.

 

22- آلت (alt) تصاویر

در صورتی که از تصاویر و عکس در متن استفاده نمودید، برای آنها آلت تعریف کنید. آلت تصاویر به موتورهای جستجو، موضوع متن شما را مشخص میکند.

 

23- بولد و ایتالیک و تاثیر در رفتار مخاطب

عده زیادی از سئوکاران بر این اعتقاد هستند که بولد و ایتالیک کردن کلمات در محتوا از یک سو در نمود کلمات در ذهن مخاطب و از سوی دیگر از نظر گوگل تاثیر مثبت (هر چند اندک) دارد. لذا ما هم بر این باور هستیم که آموزش این موضوع برای سئو وب سایت شما دارای یک امتیاز حداقلی (شاید کمتر از سایر عوامل) دارد.

 

در محتوا ی بعدی اقدام به ارائه چندین نکته ی مهم در زمینه ی سئو غیر مرتبط با تولید محتوا خواهم کرد. این نکته ها از طرفی مرتبط با تولید محتوا نبوده و از سوی دیگر تاثیر زیادی در سئوی وب سایت شما خواهد داشت.

 

نویسنده: DR A K
کارشناس آموزش سئو وب سایت

ویراستار: سید سلیمان عباسی
کارشناس تولید محتوا

 

 

منابع و مواخذ:

How to choose the perfect focus keyword

URL (Uniform Resource Locator)

campaignmonitor page-title

Meta Description What is a meta description tag?

merriam-webster dictionary character

moz.com seo title tag

computerhope webpage

Internal linking for SEO: Why and how?

Link Building: How To Build Links To Your Website in 2019

SEO Learning Center – Local SEO – Local Citations

What Is RSS? RSS Explained

What is an Online Forum? Webopedia Definition

The world’s 50 most powerful blogs

: The Picture element

https://raventools.com/marketing-glossary/dofollow-link/

Bookmark(0)

آدرس صفحهاکسترنال لینکاینترنال لینکپاراگراف اول تولید محتواپاراگراف اول سئوپیج تایتلتاثیر اشتراک گزاری متن در سئوتاثیر بولد و ایتالیک در سئوتاثیر تصویر در سئوجایگاه اچ1 در سئوجایگاه اچ2 در سئوجایگاه اچ3 تا اچ5 در سئوحداقل کلمات کلیدی در تولید محتواحداکثر کلمات کلیدی در تولید محتواذکر مرجع در سئوعنوان صفحهکلمه کلیدیکلمه کلیدی در تولید محتواکلید واژه کانونیکلید واژه کانونی در تولید محتوالینک دوفالولینک سازی خارجیلینک سازی داخلیلینک نوفالومتا دیسکریپشنمتادیسکریپشن در تولید محتوامیزان فراوانی کلمات در تولید محتوایو ار ال

شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ...
ما را در سایت شرکت بازاریابی اینترنتی - سوشال مارکتینگ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت: 2:41